• Novoroční tenisový turnaj ve Vendryni
  • Novoroční tenisový turnaj ve Vendryni

Novoroční turnaj

Již od roku 2008 v našem areálu pořádáme tradiční Novoroční turnaj ve čtyřhře, kterého se účastní tenisté amatéři z Třince a blízkého okolí. Startuje max. 32 parů.

Vítězové jednotlivých ročníků Novoročního turnaje

  10.1.2009      2ročník  Jan Sagan – Vladimír Sagan

    9.1.2010      3.  ročník  Bogdan Wilk – Daniel Klimek

   10.1.2011     4.  ročník  Jan Sagan – Vladimír Sagan

     7.1.2012     5.  ročník  Michal Blizniak (SK) - Pavol Hušťava (SK)

 5-6.1. 2013     6.  ročník   Jan Sagan – Vladimír Sagan

 4-5.1. 2014     7.  ročník  Jiří Pytela - Miloš Jadamus

3-4. 1. 2015     8.  ročník  Jiří Pytela - Miloš Jadanus

   16.1.2016     9.  ročník Bogdan Chromik - René Fargač

   14.1.2017    10. ročník: Jan Sagan - Vladimír Sagan

   30.12.2017  11. ročník: Jaroslav Zowada - Petr Mandelík

   29.12.2018  12.ročník: Jiří Pytela - Miloš Jadamus

   4.1.2020     13.ročník: Tomáš Motyka - Tomáš Sikora

13. ročník Novoročního turnaje 4.1.2020

Turnaje se zůčastnilo celkem 32 párů. Byl ozvlaštněn přijezdem 5 parů z 200 km vzdáleného Gogolina ( PL). Systém hry byl tradiční jako v minulých letech. Prvně hra v 8 skupinách s následným postupem do vyřazovacích bojů. Všechny nasazené páry postoupily z prvních či druhých míst do horní části pavouka. Třetí místa obsadily páry Stolařík, Matoušek, a Nosálek, Brodecký. Finále vyhrál pár Tomáš Motyka s Tomášem Sikorou nad párem Sagan Vladimír, Sagan Jan v poměru 6:3.

11. ročník Novoročního turnaje 30.12.2017

V neobvyklém termínu se konal 11. ročník Novoročního turnaje. I přes změnu termínu se dostavilo překvapivých 27 párů a udělalo si  čas na tento ročník turnaje, což bylo zárukou již tradiční vysoké úrovně. Opět bylo 8 skupin, z kterých dvě dvojíce postupovaly do dalších K.O. zápasů. Zbývající páry hrály K.O. útěchy. Bylo velmi obtížné vytipovat, kdo obstojí, jelikož přinejmenším 5 párů bylo velmi vyrovnaných. Nakonec se na třetích místech umístily páry: Rosol, Burliga z Polska a Robert Cieslar s Jiřím Pytelou. V následném finále pak dvojíce z Havířova Ondráček, Nosálek prohrála se zasloužilým vítězem turnaje Jaroslavem Zowadou a Petrem Mandelíkem. Kolo útěchy poté vyhrál pár Gabriel Klimek a Martin Bažanovský.

10. ročník 14.1.2017

Dne 14.1.2017 se konal již 10. jubilejní ročník Novoročního turnaje. Tak jako již tradičně se sešlo 32 amatérských párů ve věku od 14 do 75 let. Po zahájení a seznámení se systémem hry bylo rozestaveno 8 nasazených párů. Vzájemné zápasy ve všech osmi skupinách probíhaly na šesti kurtech. Základní část byla odehrána dle předpokladů a favorité postoupili do dalších vyřazovacích bojů. Pouze skupina H byla velice vyrovnaná a nasazený pár Pavol Baroniak a Daniel Roman nepostoupili do dalších bojů o vítězství v turnaji. Vyřazovací zápasy pokračovaly až do pozdního odpoledne a hojné obecenstvo obdivující amatérský tenis pomalu začínalo tipovat vítěze. Jasnými favority se jevili bratři Saganové, kteří tento turnaj již 3krát vyhráli. V závěru turnaje jsme se dočkali krásné podívané, kdy se na prvním kurtu hrálo finále a na kurtu druhém finále útěchy, které nakonec  vyhrál pár Karel Keblušek a Rudolf Pščolka nad párem Pavel Baroniak a Daniel Roman. Na třetím místě skončili shodně bratři Miloš a Mirek Jadamusovi s párem Rostislav Ondráček a Miroslav Skácel, kterému je téměř 75 let - velmi obdivuhodný a neuvěřitelný výkon - smekáme Mirku!!! Ve výborné atmosféře proběhlo i finále turnaje, ve kterém  nakonec pár ze Slovenska Igor Laš a Vladimír Majerík podlehli favorizovanému braterskému týmu ve složení Jan a Vladimír Saganovi. Ti po vyhlášení výsledku strávili ještě dlouhou chvíli na kurtu a vychutnávali si radost ze svého čtvrtého vítězství. Následná volná zábava pokračovala dlouho do noci v naší vitální restauraci. Všem účastníkům děkujeme a těšíme se na další ročník turnaje.

Turnaj 16.1.2016

16.1.2016 se v našem sportovním areálu konal 9. Ročník Novoročního turnaje. Turnaj se poprvé hrál i v nové, malé hale a takto bylo možné využít všech šest tenisových dvorců. O turnaj byl tradičně velký zájem a tak se celkem zúčastnilo 32 párů z toho 3 páry byly z Polska a 2 ze Slovenska. Páry již tradičně  byly losem rozdělené do 8 skupin.  Po  odehrání základní části, která se hrála na jeden vítězný set, 2 páry postupovaly do horního pavouka tzv. finálového, 2 páry do dolního tzv. pavouka útěchy. Základní část byla odehrána bez většího překvapení a všechny  favorizované páry postoupily do finálových vyřazovacích bojů. Pavouk útěchy pak vyhrál pár Martin Bažanovský - Václav Supík. V pavouku vítěze došlo k překvapení, když slovenský pár Daniel Roman – Pavel Baroniak, vyřadil favorizovaný pár Jarek Zowada – Daniel Klimek. Slovenský pár nakonec skončil jako největší překvapení turnaje na čtvrtém místě, po té co v boji o místo třetí prohráli s párem Miloš Jadamus – Adam Jadamus. V následném finále se utkali stálice tohoto turnaje a to Jan Sagan – Vladimír Sagan (v minulosti 3 vítězství) proti páru, který by si s historického hlediska turnaje zasloužil výhru nejvíc, a to Bogdan Chromik – René Fargač. Nakonec se to povedlo a finále vyhráli  poměrem 6:4 na gemy.  Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast a těšíme se na další, desatý ročník.

Turnaj 3.1. - 4.1. 2015

 8. ročník turnaje byl výjimečný tím, že se konal těsně po novém roce a taky pravděpodobně naposledy pouze na čtyřech kurtech. K našemu potěšení turnaje se zúčastnily až 3 páry ze Slovenska.   31. přihlášených párů bylo rozdělené již tradičně do 8 skupin. Ze skupin vzešly dva páry postupující do tzv. pavouka útěchy a dva do K.O. pavouka vítěze. Skupinové zápasy nepřinesly žádné překvapení a všichni favorité dle očekávání postoupily do bojů o putovní pohár. Po prvním kole horního pavouka pokračovaly boje v útěše. Finále útěchy v večerních hodinách 3.1.2015 vyhrál sympatický pár ze Slovenska Pavol Baroniak a Daniel Roman. Gratulujeme. V neděli  4.1.2015 turnaj pokračoval zápasy čtvrtfinále a do následujícího semifinále proti sobě nastoupily páry René Fargač, Bogdan Chromik vs. Zbyněk Nieslanik, Libor Bendík,  dále Bogdan Wilk, Daniel Klimek vs. Jiří Pytela, Miloš Jadamus.  Následné očekávané finále po druhé vyhrál pár Jiří Pytela, Miloš Jadamus nad párem René Fargač, Bogdan Chromik.  Na třetím místě se umístil pár Zbyněk Nieslanik, Libor Bendík. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další ročník již na 6 kurtech.     

Turnaj 4.1. - 5.1. 2014

Turnaje se účastnilo celkem 32 parů. Účastníci byli rozlosování celkem do 8 skupin po čtyřech párech. V každé skupině byly 2 nasazené páry. Již ve skupinách se odehrály značná překvapení, která vyustíla tím, že pár Wilk - Oszelda nepostoupili do další, vyřazovací části a favorizované páry Sagan - Sagan a Fargač - Chromik narazily proti sobě v prvním kole vyřazovací soutěže. Z tohoto duelu vítězně vzešel pár Fargač - Chromik. Ten však pro zranění jednoho z hráčů v  dalších zápasech již nenastopil, čímž do semifinále posoupil pár Gajdzica - Mojak. Dále pak favorizovaný pár Pytela - Jadamus, Stolařík - Geryk a Sztula - Němčik. Do finále nastopily proti sobě páry Pytela - Jadamus vs. Sztula - Němčik. Vítězem 7. ročníků Novoročního turnaje se jednoznačně stál pár Pytela Jiří a Jadamus Miloš. Milým překvapením byl postup párů Klár - Klárová ( jediná žena) až do osmifinále. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další ročník turnaje v roce 2015.

 Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°39'31.317"N, 18°41'46.129"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: