• Dominika Hejčová ve Vendryni
  • Matouš Vitásek ve Vendryni
  • Jakub Mihoč ve Vendryni

Hodnocení sezony 2016/2017

Jelikož koncem června skončily soutěže družstev, dovolil bych si krátké shrnutí, jak vše probíhalo. Letos se nám podařilo nasadit rekordních 7 družstev, a tím pádem jsme měli zastoupení v každé věkové kategorii.

Nejmladší tenisté kategorie Baby tenis hráli v soutěži Memoriál Z.Kocmana-Oblastní soutěž 1.tř. sk. A, kde se ve velmi nabité kategorii  umístili na 7. místě, čímž se jim podařilo tuto soutěž udržet i na příští rok. Tým ve složení Motyková, Klar, Kopa, Branná, Cieślarová, Sniegoň, Gajdzicova, Szlaur nám ukázal, že s těmito hráči do budoucna můžeme počítat.

Další kategorií jsou mladší žáci. Tady jsme letos postavili 2 družstva. Team „A“ nastupoval v Oblastní soutěži 1.tř. sk. B. Bylo velkým překvapením, že tento mladý team se až do posledního zápasu rval o postup do vyšší soutěže, nakonec se však umístil na krásné, byť nepostupové 3-tí pozici. Team „B“ nastupoval v neoficiální soutěži mladších žáků, kde bez jakéhokoliv zaváhání vyhrál všechna utkání, a tím pádem také celou skupinu 8-mi družstev.

V kategorii starších žáků se nám rovněž podařilo sestavit 2 družstva. Team „A“ nastupoval v nejvyšší soutěži KADET TOUR Extraliga starších žáků. I přes spojení sil s klubem Tenis Hill Havířov se nepodařilo tuto soutěž pro příští rok udržet. Avšak pro naše a zejména mladší hráče to byly cenné zkušenosti, které v zápasech s lepšími soupeři mohli nasbírat.

Team „B“ po loňském postupu hrál soutěž Oblastní soutěž I.třídy skupina A. Po loňském postupu bylo hlavním cílem tuto skupinu udržet, což se povedlo, a toto družstvo skončilo na velmi pěkném 4 místě.

Družstvo dorostu hrající Ligu JUNIOR TOUR i přes velkou absenci klíčových hráčů skončilo na slušném 5. místě, což zajistilo bezpečné udržení této soutěže i pro příští rok.

Družstvo dospělých hrající oproti loňské sezoně vyšší soutěž se i díky velké  absenci klíčových hráčů neudrželo v krajské soutěži a příští rok bude znovu bojovat o postup. Pro velmi mladé mužstvo to nebyla však žádná ostuda a pouze jediný bod rozhodl o sestupu.

Co se jednotlivců týká, tak jedním z našich dlouhodobějších cílů bylo, aby naši hráči byli konkurenceschopni na celostátních turnajích kategorie „C“. To se nám zatím daří velmi dobře, níže přidávám několik výsledků.

- Jakub Mihoč – vítěz sdruženého okresního přeboru , kategorie „C“ - 1x vítěz , 2x finále , 2x vítěz čtyřhry , 1x finále , první zkušenosti s mezinárodními turnaji (dle finančních možností rodičů budou zkoušet dále)

- Markéta Motyková – oblastní přebor mladších žákyň – 3. místo, čímž se kvalifikovala na MČR ve své kategorii, kde prohrála ve 2 kole , turnaje „C“ – 2x vítězství , 2x finále

- Vítek Raška – 3. místo sdružený okresní přebor , turnaje „C“ – 2x vítěz starší žactvo , 1x vítěz dorost

- Dominik Wojnar – Turnaje „C“ – 1x finále, 3x vítěz čtyřhry, 1x 3. Místo turnaj kategorie „B“

- Matouš Vitásek – zkouší kvalifikace mezinárodních turnajů ITF, kde se bojuje o body do žebříčku ATP

- Dominika Hejčová – účastnice zimních i letních MČR ve své kategorii , 13. hráčka českého žebříčku , první zkušenosti z turnajů ITF, kde se hraje o body do žebříčku WTA , v zimě vítězka ankety Zlatý Kanár jako KANÁŘÍ NADĚJE

- Veronika Klar – 1x 2 místo turnaj baby tenis

Od září se u nás bude připravovat Kateřina Mandelíková – halová mistryně ČR starších žákyň, aktivní hráčka reprezentačního výběru do 14-ti let.

Již pevně jsme do našeho kalendáře zařadili kondiční kempy, a to 2x ročně v penzionu Ovečka na jaře a na podzim,  také letní tenisové soustředění , letos ve spolupráci s Barcelona Tennis Academy, což si všichni účastnici kempu hodně pochvalovali.

Postupně pokládáme základní pilíře mezinárodní akademie. Již v současnosti se u nás připravují  hráči a hráčky z Polska a Slovenska. Nárazově pak u nás trénovali hráči z Japonska,  Německa, a také  k nám chystají cestu a pobyt hráči a trenéři z Barcelona tennis academy.