• Dominika Hejčová ve Vendryni
  • Matouš Vitásek ve Vendryni
  • Jakub Mihoč ve Vendryni

Hodnocení sezony 2016/2017

Jelikož koncem června skončily soutěže družstev, dovolil bych si krátké shrnutí, jak vše probíhalo. Letos se nám podařilo nasadit rekordních 7 družstev, a tím pádem jsme měli zastoupení v každé věkové kategorii.

Nejmladší tenisté kategorie Baby tenis hráli v soutěži Memoriál Z.Kocmana-Oblastní soutěž 1.tř. sk. A, kde se ve velmi nabité kategorii  umístili na 7. místě, čímž se jim podařilo tuto soutěž udržet i na příští rok. Tým ve složení Motyková, Klar, Kopa, Branná, Cieślarová, Sniegoň, Gajdzicova, Szlaur nám ukázal, že s těmito hráči do budoucna můžeme počítat.

Další kategorií jsou mladší žáci. Tady jsme letos postavili 2 družstva. Team „A“ nastupoval v Oblastní soutěži 1.tř. sk. B. Bylo velkým překvapením, že tento mladý team se až do posledního zápasu rval o postup do vyšší soutěže, nakonec se však umístil na krásné, byť nepostupové 3-tí pozici. Team „B“ nastupoval v neoficiální soutěži mladších žáků, kde bez jakéhokoliv zaváhání vyhrál všechna utkání, a tím pádem také celou skupinu 8-mi družstev.

V kategorii starších žáků se nám rovněž podařilo sestavit 2 družstva. Team „A“ nastupoval v nejvyšší soutěži KADET TOUR Extraliga starších žáků. I přes spojení sil s klubem Tenis Hill Havířov se nepodařilo tuto soutěž pro příští rok udržet. Avšak pro naše a zejména mladší hráče to byly cenné zkušenosti, které v zápasech s lepšími soupeři mohli nasbírat.

Team „B“ po loňském postupu hrál soutěž Oblastní soutěž I.třídy skupina A. Po loňském postupu bylo hlavním cílem tuto skupinu udržet, což se povedlo, a toto družstvo skončilo na velmi pěkném 4 místě.

Družstvo dorostu hrající Ligu JUNIOR TOUR i přes velkou absenci klíčových hráčů skončilo na slušném 5. místě, což zajistilo bezpečné udržení této soutěže i pro příští rok.

Družstvo dospělých hrající oproti loňské sezoně vyšší soutěž se i díky velké  absenci klíčových hráčů neudrželo v krajské soutěži a příští rok bude znovu bojovat o postup. Pro velmi mladé mužstvo to nebyla však žádná ostuda a pouze jediný bod rozhodl o sestupu. 

Co se jednotlivců týká, tak jedním z našich dlouhodobějších cílů bylo, aby naši hráči byli konkurenceschopni na celostátních turnajích kategorie „C“. To se nám zatím daří velmi dobře, níže přidávám několik výsledků.

 - Jakub Mihoč – vítěz sdruženého okresního přeboru , kategorie „C“ - 1x vítěz , 2x finále , 2x vítěz čtyřhry , 1x finále , první zkušenosti s mezinárodními turnaji (dle finančních možností rodičů budou zkoušet dále)

- Markéta Motyková – oblastní přebor mladších žákyň – 3. místo, čímž se kvalifikovala na MČR ve své kategorii, kde prohrála ve 2 kole , turnaje „C“ – 2x vítězství , 2x finále

- Vítek Raška – 3. místo sdružený okresní přebor , turnaje „C“ – 2x vítěz starší žactvo , 1x vítěz dorost

- Dominik Wojnar – Turnaje „C“ – 1x finále, 3x vítěz čtyřhry, 1x 3. Místo turnaj kategorie „B“

- Matouš Vitásek – zkouší kvalifikace mezinárodních turnajů ITF, kde se bojuje o body do žebříčku ATP

- Dominika Hejčová – účastnice zimních i letních MČR ve své kategorii , 13. hráčka českého žebříčku , první zkušenosti z turnajů ITF, kde se hraje o body do žebříčku WTA , v zimě vítězka ankety Zlatý Kanár jako KANÁŘÍ NADĚJE 

- Zuzana Mlčochová – turnaje „C“ -  1x 2 místo , 1x 3 místo

- Eliška Mlčochová – turnaje „C“  -  2 x 2 místo

- Lukáš Lýsek – turnaje „C“  - 1x 2 místo

- Ondřej Lýsek – turnaje „C“  - 1x 2 místo , 1x 3 místo

- Adam Jadamus – turnaje „C“ – 1x 2 místo

- Adéla Motyková – 1x 1 místo turnaj baby tenis

- Veronika Klar – 1x 2 místo turnaj baby tenis

Od září se u nás bude připravovat Kateřina Mandelíková – halová mistryně ČR starších žákyň, aktivní hráčka reprezentačního výběru do 14-ti let.

Již pevně jsme do našeho kalendáře zařadili kondiční kempy, a to 2x ročně v penzionu Ovečka na jaře a na podzim,  také letní tenisové soustředění , letos ve spolupráci s Barcelona Tennis Academy, což si všichni účastnici kempu hodně pochvalovali.

Postupně pokládáme základní pilíře mezinárodní akademie. Již v současnosti se u nás připravují  hráči a hráčky z Polska a Slovenska. Nárazově pak u nás trénovali hráči z Japonska,  Německa, a také  k nám chystají cestu a pobyt hráči a trenéři z Barcelona tennis academy.


Kalendář akcí

zobrazit další akce

Aktuálně

Otevření služeb (30.04.2021)

AKTUÁLNĚ OTEVŘENO


Informace pro klubové hráče SK VITALITY (oddíl BADMINTON) (29.04.2021)

SPOUŠTÍME VENKOVNÍ KONDIČNÍ PŘÍPRAVU PRO DĚTI SK VITALITY


zobrazit další aktuality

Doporučujeme

Virtuální prohlídka našich areálů

Penzion Ovečka

 Banner bowling


Logo Ferona Logo Radegast Logo TZ Logo AHR Logo Budamar

Logo AGELLogo M Steel Projects Logo M Steel ProjectsLogo MSProjects International

Logo HEADLogo Victor

Jsme na Facebooku

Jak se k nám dostanete

GPS: 49°39'31.317"N, 18°41'46.129"E
Mapa: Google.cz | Mapy.cz

Popis

Chcete pravidelně dostávat naše novinky do Vaší emailové schránky? Přihlaste se k odběru: