• Matouš Vitásek ve Vendryni
  • Jakub Mihoč ve Vendryni

Turnaje 2017

Turnaj mladších žáků a žaček kategorie "C"

Dne 1 - 3.4.2017 se v areálu Vitality slezsko konal poslední ze série zimních turnajů, celostátní turnaj mladších žáků a mladších žákyň. Při fantastické účasti 63 hráčů se odehrála spousta kvalitních utkání. V kategorii žáků se do finále probojoval 1 nasazený hráč Michal Babulík, který se však musel sklonit před celý turnaj perfektně hrajícím Adamem Stejskalem. Ten finálový duel ovládl poměrem 6:3 a 7:5. V pavouku se představilo hned několik našich hráčů a nejlépe z nich si vedl David Sikora, který se probojoval do čtvrtfinále dvouhry a se svým klubovým parťákem Ondrou Lýskem dokonce až do finále čtyřhry!! V kategorii dívek potvrdila roli první nasazené naše hráčka Markéta Motyková, která v semifinále narazila na klubovou kolegyni Elišku Mlčochovou a tento duel vyhrála 6:0 a 6:1 a ve finále porazila Ninu Surovčíkovou 7:5 a 6:2. Čtyřhru dívek pak ovládla dvojice Surovčíková - Navrátilová. Vítězům gratulujeme a už se těšíme na další turnaje v nadcházející letní sezóně.

Team Vitality Slezsko

Turnaj mladších žáků a mladších žaček březen 2017

Turnaj můžů a žen kategorie "B"

Ve dnech 17.3.-20.3.2017 se uskutečnil v areálu Vitality Slezsko ve Vendryni turnaj  Severomoravského tenisového svazu za účasti 30 mužů a 26 žen. Finálové utkání mužů trvalo pouze hodinu, protože zraněním indisponovavý Daniel Vala prohrál hladce s Dominikem Bartoňem 6:2, 6:0. Ve finále žen si teprve šestnáctiletá Anna Sisková po velkém boji poradila se zkušenou Gabrielou Horáčkovou 6:4, 7:6. Finále čtyřhry mužů ovládl pár Holiš, Bartoň po vítězství 7:6, 6:3 nad párem Rabas, Kracík. Čtyřhru žen zvládl lépe pár Pánová, Porubská nad sestrami Adélou a Sárou Vančurovými, kdy za stavu 1:1 na sety rozhodl tie break.

Celý turnaj proběhl ve velmi pohodovém duchu a za to dík nejen hráčům, ale i pořadatelům turnaje.

Za tým Vitality Slezsko Jiří Pytela

Turnaj mužů a žen

Oblastní přebor starších žáků

Ve dnech 28-30.1.2017 se uskutečnil v areálu Vitality Slezsko oblastní přebor starších žáků. Velmi dobrou účast 44 hráčů doplnila i jejich kvalita, což potvrzuje i kategorie turnaje, která byla po součtu 8 nejlepších hráčů stanovena na "9". V horní polovině pavouku se nekonalo žádné větší překvapení a tak papíroví favorité 1. nasazený Matouš Otypka (SK LAMA) a 3. nasazený Martin Machala (TK Milo Olomouc) měli sehrát boj o postup do finále, avšak onemocnění Otypky pustilo do finále bez boje Martina Machalu. Ve druhé polovině pavouku překvapili výše nasazené hráče Přemysl Dokoupil (TK Havířov) a Patrik Homola (TC Ostrava Nová Ves) a utkali se tak společně o postup do finále. Také jejich duel ovlivnil zdravotní stav a tak za stavu 5:7 a 0:1 Dokoupil vzdal Homolovi. K finálovému utkání tak nastoupili Machala a Homola, kde prvně jmenovaný zvládl velmi hezké utkání o trochu lépe a vyhrál ho poměrem 6:3 a 6:2 a stal se tak halovým oblastním přeborníkem. V kategorii čtyřher finálový duel taktéž ovlivnilo onemocnění jednoho z hráčů, a tak dvojice Otypka-Neuwirt musela přenechat vítězství páru Machala-Častulík. Všem moc gratulujeme a vítězům přejeme hodně štěstí na halovém mistrovství ČR.

Team Vitality slezsko

Turnaj dorostenek kategorie "C"

21.1.2017- 23.1.2017 se v našem areálu konal celostátní turnaj dorostenek kategorie "C" . Papírové předpoklady se potvrdily a ve finále dvouhry se utkaly první a druhá nasazená hráčka. Z tohoto duelu vyšla vítězně domácí Dominika Hejčová, která přehrála ve finálovém duelu Vendulu Fížovou 6:1 a 6:3. V pavouku dvouhry se také objevily další domácí hráčky, Agáta Bazgierová, Simona Chyláková a Janka Kuriaková, přičemž všem se podařilo postoupit do druhého kola, kde však nestačily na své soupeřky. Do finále čtyřhry se probojovala domácí dvojice Hejčová-Kuriaková, avšak ve finále podlehly dvojici Fížová-Svozilová, které vyhrály tento duel poměrem 6:4 a 6:0. Gratulujeme vítězům.

Turnaj dorostenek ve Vitality Slezsko

Oblastní přebory mladších žáků

Ve dnech 7.1.-9.1.2017 se uskutečnil v areálu Vitality Slezsko Oblastní přebor v kategorii mladších žáků  Severomoravského tenisového svazu.

Za rekordní účasti 64 hráčů se na šesti kurtech v areálu ve Vendryni rozhodovalo o postupu na Mistrovství České republiky. Do semifinále se tak probojovali čtyři nejvýše nasazení hráči.

První nasazený Vojtěch Petr zde porazil Dominika Kubatka 6:2,6:1 a druhý nasazený Daniel Vašenka prohrál ve třech setech s Filipem Vaculou 6:7,6:4 a 1:6. Finálové utkání pak trvalo krátce, protože pro bolest v noze Filip Vacula po prohrané sadě zápas vzdal.

Ve finále čtyřhry se pak utkali výše jmenovaní a vítězství si odnesla dvojice Petr, Vašenka po vítězství nad párem Vacula, Kubatko.

Za zmínku stojí i kategorie turnaje, která se zastavila na čísle 11.

Celý turnaj proběhl bez sebemenších problémů a za to dík nejen hráčům, ale i pořadatelům turnaje.